TopVue Monthly (6 linser)
139 kr
139
Tilføj en løsning:
Tilføj en løsning:

Gelone Linsevæske 360 ml
69 kr
54 kr

Gelone Linsevæske 360 ml
69 kr
54 kr

Gelone Linsevæske 50 ml
27 kr

Gelone Linsevæske 100 ml
43 kr

Gelone Linsevæske 2 x 360 ml
129 kr

Gelone Linsevæske 3 x 360 ml
189 kr
Tilføj til ordre
Gratis gave til op til 69 kr for ordrer over 600 kr
Egenskaber - TopVue Monthly (6 linser)
Producent: | TopVue |
---|---|
Basiskurve BC: | 8.60 |
Diameter DIA: | 14.00 |
Pakke størrelse: | 6 linser |
Udløbsdato: | 24 måneder og mere |
Iltgennemtrængelighed: | 26 Dk/t |
Udskiftningsplan: | 30 dage |
Vandindhold: | 38% |
Tilgængelige styrker: | fra -12.00 til +4.00 |
Brug natten over: | Nej |
Materiale: | Polymacon |
Produktnavn: | TopVue Monthly |
UV filter: | Ja |
Indeholder natriumhyaluronat: | Ja |
Medicinsk udstyr: | Ja |
Smart
alternativ
alternativ
TopVue Monthly Plus (6 linser)
- UV-filter
- Højt vandindhold
- Pengene-tilbage garanti
Smart
alternativ
alternativ
Gelone Øjendråber 10 ml
Øjeblikkelig og langvarig lindring

- Beroliger tørre og følsomme øjne
- Skaber en film, der beskytter øjnene
- Kan bruges på alle typer kontaktlinser
Pris kun:
39 kr
39
Læg i kurven
Anmeldelser
100%
35 af vores kunder anbefaler dette produkt
https://www.alensa.dk/topvue-monthly-6-linser
TopVue Monthly (6 linser)
-0%
139 kr
Månedslinser
Købe
Kommentarer (12)
Martin P.
Et godt produkt
Helvijs
Gode linser til en god pris. Meget nemmere end at købe dem fra optikeren.
Connor Murphy
Har brugt TopVue Monthly i 6 måneder og er meget tilfreds med dem
Karin Hansson
Billige og gode månedslinser, stor anbefaling herfra!
hanne rasmussen
Hvorfor findes de kun op til +4.00?
Svar
info@alensa.dk
Kære Hanne,
Disse kontaktlinser produceres kun med styrke op til +4.00. Hvis du har brug for nogle linser med højere styrke, vil jeg anbefale dig, at prøve vores TopVue Monthly Plus kontaktlinser: http://www.alensa.dk/…lus-6-linser
Jann
Hvor blev disse linser produceret?
Svar
info@alensa.dk
Kære Jann,
Linserne blev produceret af virksomheden PegaVision i Taiwan.
Med venlig hilsen,
Alensa.dk Kundeservice
Kaj
Den nye udgave Topvue Air linser er meget bedre. Måske er det bare mig, men jeg kan bruge de nye linser flere timer længere uden besvær.
Niels
Meget gode linser med hensyn til kvalitet-prisforhold.
Stine
Hej :) Jeg er ny til linser. Jeg vil gerne prøve topvue. Er det meningen at man kan bruge disse månedslinser 30 dage i træk (altså ikke til at sove med, det kan jeg forstå) eller er det måske muligt at bruge linserne op til 30 dage i en længere periode, dvs en gang i mellem, men i alt 30 gange? Det er svært at forklare, hvad jeg mener, men håber I kan forstå mig. Tak!
Svar
info@alensa.dk
Kære Stine,
Vi kan godt forstå dit spørgsmål. Man skal aldrig bruge månedlige linser længere end 30 dage efter første åbning. Det er fordi dine kontaktlinser indsamler aflejringer af proteiner, fedtstoffer, bakterier og snavs over tid, og dette kan medføre irriterede øjne og infektioner. Månedslinser betyder, at man sætter linser ind om morgenen og tager dem ud om aftenen. Man renser linser grundigt med linsevæske og lægger dem i væsken før man går i seng. Efter en måned skifter man til et nyt par kontaktlinser.
Med venlig hilsen,
Alensa.dk Kundeservice
Linda D.
Jeg prøvede topvue linser på grund af den lave pris og penge tilbage garanti. Jeg var lidt skeptisk og vant til briller, men nu bruger jeg primært linser.
Kundesupport
Hej Mette, det korte svar er JA. TopVue er meget komfortable og holdbare hydrogel kontaktlinser med et overordentligt effektivt smøremiddel - natriumhyaluronat og PEG (polyethylenglycol) befugtningsmiddel, som sikre høj fugtighed og maksimal heldags komfort. Vi anbefaler, at du prøver TopVue Monthly og vi tilbyder penge-tilbage-garanti, hvis du ikke er tilfreds. Mange tak for dit spørgsmål.
Mette
Hej, jeg vil gerne prøve disse linser. Jeg plejer at bruge ACUVUE advance og jeg er derfor i tvivl om jeg kan bruge TopVue Monthly. Er der en stor forskel på linserne? Venlig hilsen, Mette.